Vores medarbejdere

Administration & salg

Susanne Hovmand-Simonsen
Ejer
Tlf. +45 61752270
Email: susanne@knuthenlund.dk

Anette Navne
Eventchef Knuthenlund Oplevelser
Tlf: +45 60164330
Email: anette@knuthenlund.dk

Elsebeth Garrett Walther
Sælger
Mobil 28 73 83 48
E-mail elsebeth@knuthenlund.dk

Charlotte Hannibal
Administrationsmedarbejder
Tlf: +45 54711380
Email: charlotte@Knuthenlund.dk

Gårdbutik & Café

Caroline Esmann Busch
Værtinde i Gårdbutik

Dorthe Helsted
Gårdbutik

Mejeri

Jesper Hovmand-Simonsen
Mejerichef
Tlf: +45 27115520
Email: jesper@Knuthenlund.dk

Ronnie Sølvskov
Produktionsansvarlig mejeriet
Mobil 6044 6186
Email mejeri@knuthenlund.dk

Sussi Pedersen
Mejerimedarbejder

Julius Schrader
Mejerimedarbejder

Marius Tingstrøm Klinken
Mejerielev

Mølleri

Thea Minor Bloch Kaad
Kvalitetschef thea@knuthenlund.dk
Mobil 23 43 11 77

Allan Jacobsen
Assistent Mølleri

Stalde & dyr

Klaus Bastholm
Driftsleder Grise Tlf 61752298 Email grise@knuthenlund.dk

Edwin van der Bend
Driftsleder Får & Køer Tlf. 21421380 Email stald@knuthenlund.dk

Ditte Malling Nielsen (barselsorlov)
Driftsleder Får & Køer
Tlf: +45 21421380
Email: stald@Knuthenlund.dk

 

Stine Rosenvanger
Fodermester Får

Frederik Fejrskov
Landbrugsmedarbejder Får & Køer

Jacob Lund Hansen
Landbrugsmedarbejder Grise

Mette Krogh
Landbrugsmedarbejder Får & Køer

Grethe Enok
Landbrugsmedarbejder Får & Køer

Mark & skov

Jørgen Kloster
Driftsleder Mark- & Skovbrug
Tlf: +45 61752296
Email: markbrug@knuthenlund.dk

Palle Nielsen
Landbrugsmedarbejder mark- og skovbrug

Leif Olsen
Landbrugsmedarbejder mark- og skovbrug

Svend Weissmann
Landbrugsmedarbejder grønne omgivelser

Diverse

Krystyna Bozena Lemanczyk
Rengøringsassistent